شیلات گلستان

اطلاع رسانی در حوزه فعالیت های شیلات گلستان

 

با حمایت های همه جانبه شیلات گلستان صورت گرفت

 گسترش صنعت تولید و پرورش ماهیان زینتی در گلستان

 صنعت تولید و پرورش ماهیان زینتی دراستان گلستان با دارا بودن 2 مرکز بزرگ پرورش ماهیان زینتی و با تولید 2 میلیون قطعه از این نوع ماهیان و با توجه به حمایت های صورت گرفته از پرورش دهندگان و تولیدکنندگان این ماهیان رو به گسترش و پیشرفت چشمگیری است و امیدواریم با تلاش تولید کنندگان و حمایت های مالی و علمی مجموعه شیلات گلستان شاهد تبدیل شدن استان گلستان به بزرگ ترین مرکز تولید ماهیان زینتی در شمال کشور باشیم.

دکتر حسین رستمی مدیر کل شیلات گلستان در حاشیه بازدید ازمزارع پرورش و تولید ماهیان زینتی استان گلستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل با بیان این مطلب گفت : یکی از مهمترین سیاست ها و اهدافی که ما در شیلات گلستان به دنبال آن هستیم استفاده از تمامی ظرفیت های بالقوه ای است که در این استان به وفور یافت می شود و حمایت از صنعت پرورش ماهیان زینتی با توجه به گستردگی استقبال از آن و شرایط آب وهوایی منطقه یکی از اهدافی است که ما برای رسیدن به آن تلاش می کنیم و در این مسیر از دانش به روز متخصصین و فارغ التحصیلان مرتبط با این امر استفاده بهینه کرده ایم تا به این درجه رسیده ایم که می توانیم بر اساس میزان امار وعملکرد اعلام کنیم رتبه اول در تولید و پرورش ماهیان زینتی در کشور را به دست آورده ایم .

به گزارش روابط عمومی شیلات گلستان رستمی با بیان این مطلب افزود : تولید و پرورش ماهیان زینتی در گلستان زمینه جدیدی را برای اشتغال فارغ التحصیلان رشته های شیلاتی وعلاقه مندان به این صنعت را فراهم آورده است .

وی با اشاره به افزایش اقبال مردم به داشتن آکواریوم وماهی زینتی افزود: پرورش ماهی زینتی درشهرها احتیاج به سرمایه و زمین اندک دارد.

رستمی اشاره کرد صنعت پرورش ماهی زینتی از سال 1346 در ایران شروع شده و پس از یک دوره فترت کوتاه از سال 1360 تا 1370 ،رشد این صنعت دوباره شروع شد و اکنون مورد استقبال عموم جامعه قرار گرفته است.

وی با اشاره به هزینه پایین احداث یک سایت پرورش ماهیان زینتی گفت : برای احداث وراه اندازی یک سایت پرورش ماهیان زینتی با مساحت200 تا 300 مترمربع زمین نیازبه حدود 4 تا 5 میلیون تومان سرمایه است وبه راحتی توسط فارغ التحصیلان رشته های شیلات وافراد علاقه مند به این رشته  قابل راه‌اندازی است.

رستمی با اشاره به استقبال فارغ التحصیلان رشته های شیلات نسبت به این حرفه گفت: طی دو سال اخیر بسیاری از فارغ التحصیلان علاقه مند در رشته های شیلات به عرصه تکثیر و پرورش آبزیان و ماهیان زینتی وارد شدند و اگر کمک های مالی بانک ها و موسسات دولتی تسهیل و شاغلان این حرفه از نظر مالی تامین شوند اشتغال زایی گسترده ای را در سطح کشور به دنبال دارد به طوری که درهرکارگاه کوچک پرورش ماهی زینتی حداقل 2 نفر به صورت مستقیم وتا15 نفربه صورت غیرمستقیم دربخش هایی همچون حمل و نقل ، تامین غذای ماهی ، ساخت لوازم و فروش آکواریوم مشغول به کار خواهند شد .

رستمی ادامه داد: ضرورت وجود آکواریوم در خانواده ها به لحاظ تاثیرگذاری در محیط زیست و شاداب سازی خانواده ها احساس می شود ولی متاسفانه بخش آکواریوم درخانه ها و محیط های اداری کشورمان مهجور مانده است.

این مقام مسئول در شیلات گلستان گفت : امروزه ماهیان زینتی به دلیل زیبایی و تنوع بسیاری که دارند در اغلب کشورهای جهان مورد استقبال قرار گرفته اند و محیط زنده و زیبا و پر تحرک آکواریوم ها سبب گردیده که انسان ها به داشتن یک آکواریوم هر چند کوچک در خانه و یا محل کار خود علاقه نشان دهند.

رستمی با اشاره به رشد وپیشرفت این صنعت در دنیا گفت : براساس آمار FAO در حدود 150 کشور در جهان به پرورش ماهیان زینتی مشغول هستند و رقم زیادی را در تجارت جهانی در زمینه صادرات و واردات ماهیان زینتی و صنایع جانبی آن به خود اختصاص داده اند، که سرآمد این کشورهای تولید و صادرکننده، کشورهای نظیر سنگاپور، مالزی، تایلند می باشند، که در این میان کشور سنگاپور با داشتن آب و هوا و شرایط اقلیمی مساعد مرکزجهانی تجارت و تکثیر و پرورش آبزیان زینتی شده است و روزانه میلیون ها گونه آبزیان زینتی به اقصی نقاط دنیا صادر می کند.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان یادآورشد : شیلات گلستان آمادگی خود را در خصوص ارائه تسهیلات به دارندگان پروانه فعالیت پرورش ماهیان زینتی از محل تسهیلات بنگاه های زودبازده اقتصادی اعلام می دارد و متقاضیان می توانند برای استفاده از این تسهیلات به اداره کل شیلات استان گلستان مراجعه نمایند . 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مهر 1387ساعت 8:0  توسط روابط عمومی شیلات گلستان  | 

برگزاری همایش منابع شیلاتی دریای خزر در گلستان

مدیر کل شیلات گلستان خبرکرد

برگزاری همایش منابع شیلاتی دریای خزر در گلستان

اولین همایش ملی منابع شیلاتی دریای خزر با مشارکت اداره کل شیلات استان گلستان و گروه شیلات دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در آبان ماه سال جاری در گرگان برگزار خواهد شد .

دکتر حسین رستمی مدیر کل شیلات گلستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل با بیان این مطلب گفت : با توجه  به جایگاه و اهمیت دریای خزر مطالعه و تحقیق پیرامون منابع شیلاتی آن کمک شایان توجهی به بهره برداری پایدار از ذخایر آن خواهد نمود.

دکتر رستمی مدیر کل شیلات گلستاندر این همایش که در نوع خود اولین همایشی است که در کشور برگزار می شود اندیشمندان ، متخصصان و فارغ التحصیلان رشته های شیلاتی به ارائه مقالات و آثار علمی خود در قالب سخنرانی و ارائه پوستردر این زمینه می پردازند .

به گزارش روابط عمومی شیلات گلستان رستمی در همین زمینه افزود : با تمهیداتی که در نظر گرفته شده در نظر است نمایشگاهی را با عنوان نمایشگاه ملی شیلات و صنایع وابسته به آن در بخش جنبی این همایش برگزار شود تا به این وسیله آخرین دستاوردهای صنایع شیلاتی کشور را به نمایش در آورده و هم فرصتی را برای تعامل و ایجاد همکاری نزدیک تر بین شرکت های تولیدی و خدماتی صنایع مرتبط با شیلات به وجود آید و عموم مردم نیز می توانند با بازدید خود از این نمایشگاه با دستاوردهای صنعت شیلات کشور و استان آشنا شوند .

رستمی در پاسخ به این سوال که اداره کل شیلات گلستان از برگزاری و شرکت در این همایش ها چه انتظاراتی را دنبال می کند گفت : از مهمترین انتظاراتی که از برگزاری و مشارکت دراین همایش ها و سمینارها دنبال می کنیم اگاهی از آخرین دستاوردها ی علمی و پژوهشی در زمینه منابع شیلاتی دریای خزر و همچنین مستحکم نمودن هر چه بیشترارتباط علمی موجود میان محققین شیلاتی و تبادل اطلاعات بین مراکز مختلف شیلاتی کشور است .

وی در ادامه تکثیر و پرورش آبزیان ، روش های مختلف صید آبزیان ، بوم شناسی آبزیان ، شناخت و بررسی بیماری های آبزیان و فیزیولوژی آبزیان از مهمترین محورهای این همایش ذکر کرد .

رستمی فراوری آبزیان ، شیمی وفیزیک دریا ، حقوق و زیست دریا را از دیگر محورهای قابل طرح در این همایش عنوان کرد .

مدیر کل شیلات گلستان در پایان یادآور شد : اندیشمندان و اساتید و دانشجویان نیز می توانند جهت کسب اطلاعات جامع تر درباره  این همایش به سایت مربوط به همایش به نشانی اینترنتی  www.gauiccs.ir  مراجعه نمایند .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم مهر 1387ساعت 10:2  توسط روابط عمومی شیلات گلستان  | 

پرورش موفقیت آمیز میگوی وانامی در گلستان

رئیس موسسه تحقیقات شیلات ایران در بازدید خود از مزارع پرورش میگوی وانامی واقع در گمیشان گفت: پرورش میگوی وانامی دارای رتبه نخست گونه های پرورشی جهان میباشد که به خاطر مقاومت بسیار بالایی که در برابر استرسهای طبیعی و محیطی دارد و همچنین رشد سریع اینگونه میگو نسبت به گونه میگوی سفید هندی، از چند سال قبل به طور آزمایشی وارد کشور شده ودر استان های جنوبی پرورش داده شده که نتایج خوبی به همراه داشته است.

دکتر مطلبی افزود: با تلاش موسسه تحقیقات و همکاری مدیران بعد از چند سال مسئولین تدابیری اندیشیدند که گونه جدید میگو در استان گلستان پرورش داده شود که خوشبختانه تلاش و همت این مسئولین به ثمر نشست و امروز شاهد موفقیت این طرح در استان گلستان هستیم.

وی یادآور شد از جمله مزیت های دیگر میگوی وانامی نسبت به نوع بومی آن رشد بیشتر آن نسبت به گونه های بومی، مقاومت بیشتر نسبت به شوری آب، تکثیر متعددآن در طول سال، استقامت بیشتر آن در مقابل بیماری ها ، نداشتن مشکلات زیست محیطی و در نهایت با توجه به شفافیت آن مشتری پسند تر می باشد.

مطلبی در هدف خود از سفر به استان گلستان گفت: استان گلستان یکی از استان های مهم از نظر شیلاتی است که با برخورداری از دریای خزر و موضوعات آبزی پروری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت استان گلستان از نظر شیلاتی مرکز تحقیقاتی شیلات در این استان تاسیس گردیده که تاکنون برنامه های متعددی در جهت توسعه و ارتقای شیلات گلستان توسط این مرکز تدوین و اجرا شده که نمونه بارز آن طرح پرورش میگوی وانامی بوده که با موفقیت به مرحله اجرا در آمده است.

دکتر مطلبی بیان کرد: از جمله اهدافی که مد نظر موسسه تحقیقات شیلات ایران و سازمان شیلات ایران بوده تجهیز زیر ساخت های مربوط به مرکز تحقیقات شیلات گلستان است که با توجه به اهمیت این مرکز در توسعه آبزی پروری و مخصوصا ماهیان خاویاری در سفر رئیس جمهور به استان گلستان 3 میلیارد ریال به آن اختصاص یافته که یک میلیارد آن در سال جاری و مابقی در سال آینده تخصیص می یابد .

وی تصریح کرد: با توجه به وسعت فعالیت مرکز تحقیقات و عملیات گسترش زیر ساخت ها تا پایان سال  آینده شش آزمایشگاه جدید در سایت های تحقیقاتی قره سو و گمیشان راه اندازی می شود.

 رئیس موسسه تحقیقات شیلات ایران تاکید کرد: در زمینه اکوسیستم دریاها خود را نهادی مسئول در زمینه  حفظ سلامت محیط زیست دریا ها می دانیم که در سال های اخیر با توجه به آلودگی در دریاها شاهد نابودی و کاهش برخی گونه ها هستیم.

وی از جمله اقدامات موسسه تحقیقات در جهت کنترل میزان آلودگی در دریا را استفاده از کشتی های مجهز در دریا دانست که در سه الی چهار نوبت در روز برنامه مانیتورینگ را در دریای خزر انجام می دهند.

دکتر مطلبی در ادامه ابراز کرد: از جمله موارد دیگری که زندگی ماهیان دریای خزر را تهدید می کند تخریب رودخانه هاست که با برداشت غیر اصولی شن و ماسه در رودخانه ها محل تخم ریزی ماهیان تخریب می شود که جلوگیری از آن منوط به همکاری همه نهادها و مخصوصا خود مردم است.

این مقام شیلاتی در خصوص تعداد طرح های موجود در موسسه شیلات ایران گفت: بالغ بر 180 طرح در موسسه تحقیقات شیلات ایران و 13 مرکز وابسته به آن انجام شده  و بعضی در حال انجام است که حوزه های مختلف دریا، آبزی پروری، بهداشت، ژنتیک، تغذیه و غیره را در بر می گیرد که سالانه 50درصد این طرح ها به نتیجه می رسد.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار مصوب در سال جاری برای موسسه تحقیقات 110میلیارد ریال است که با توجه به هزینه 150میلیارد ریالی با کمبود اعتبار مواجه هستیم و با عنایت به این نکته که اعتبارات پژوهشی در قالب اعتبارات هزینه ای بوده و برنامه دولت در سال جاری حفظ میزان اعتبار تصویب شده در سال قبل بوده در این زمینه با کمبود اعتبار مواجه هستیم.

مطلبی در مورد گونه شکارچی شانه دار گفت: این گونه از سال 1998 از دریای سیاه از طریق رود ولگا با چسبیدن به کف کشتی ها وارد دریای خزر شده که دارای قدرت تکثیر بالایی بوده و با تغذیه از پلنگتون ها که ماده اصلی غذایی ماهیان کلیکا است حیات این ماهیان را به شدت در معرض خطر قرار داده است.

وی در ادامه افزود: این مساله باعث شده تا ذخایر 90 هزارتنی سالانه کلیکا در دریای خزر پس از ورود مهاجم شانه دار به 20هزار تن در سال کاهش یافت که کار تحقیقات بر روی دشمن طبیعی شانه دار خزر از سه سال قبل در کشور آغاز شده است.

رئیس موسسه تحقیقات شیلات ایران اشاره کرد: گونه شکارچی شانه دار خزر به نام ابروواتا توسط مراجع بین المللی تائید شده و اکنون مراحل سازگاری در محیط خارج از دریا را در مرکز تحقیقات شیلات ایران می گذراند.

 مطلبی ابراز کرد: با رهاسازی این گونه طی 3 الی 5 سال ذخایر کلیکا ماهیان دریای خزر به حالت قبلی باز می گردد.

وی با بیان اینکه در سال 85 اجلاسی درخصوص مبارزه با شانه دار دریای خزر در بندر آستاراخان کشور روسیه با حضور 5 کشور حاشیه دریای خزر برگذار شد گفت: به دلیل اینکه شانه دار بیشتر در حاشیه جنوبی دریای خزر وجود دارد بیشترین آسیب مورد توجه ایران بوده  به همین دلیل کشور های دیگر تمایل کمتری در مبارزه با آن از خود نشان داده اند و ایران در طی این سه سال به صورت انفرادی اقدامات خود را در جهت نابودی این گونه شانه دار برنامه ریزی و اجرا کرده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم مهر 1387ساعت 8:5  توسط روابط عمومی شیلات گلستان  | 

مدیر کل شیلات گلستان خبر داد:

شروع فصل صید ماهیان استخوانی در استان گلستان

مدیر کل شیلات گلستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل با اشاره به نزدیک شدن به ایام صید و صیادی در سواحل گلستان افزود: با شروع صید ماهیان استخوانی از بیستم مهر ماه تعداد هزار و393 نفر صیاد در قالب 20شرکت تعاونی و به روش صید پره به فعالیت صید و صیادی می پردازند.

به گزارش روابط عمومی شیلات گلستان دکتر رستمی اظهار داشت: صیادان در سه منطقه میانکاله، خواجه نفس، و گمیشان از بیستم مهر ماه تا اواسط فروردین سال 88 به مدت شش ماه اقدام به صید ماهیان استخوانی می کنند.

معاون صید و صیادی شیلات گلستان در ادامه افزود: صید گاهها بعد از حدود شش ماه تعطیلی بار دیگر شاهد جنب و جوش صیادان برای آماده شدن جهت صید است و کومه های صیادی ( استراحتگاه صیادان ) که حدود شش ماه خالی بوده اند تعمیر و رفت و روب می شوند.

مهندس محسن یحیایی گفت: از اقدامات دیگر صیادان جهت صید در فصل صید امسال آماده نمودن پره    ( تور های ماهیگیری )، قایق های موتوری، تراکتور هاو وینچ ها ست.

وی در خصوص وضعیت صید ماهیان استخوانی در فصل صید 87-86 گفت: سال گذشته 504 تن ماهی سفید، 159تن کفال، 353تن کپور، یک تن ماهی کلمه و 25تن سایر گونه ها توسط صیادان پره از سواحل استان گلستان صید گردید که جمعا به میزان 1042تن انواع ماهی صید شده است.

مهندس یحیایی سایر گونه های صید شده را شگ ماهی و سوف اعلام کرد و گفت: صیادان از طلوع آفتاب به کمک قایق های تورریز و طناب ریز و قایق های موتوری تور پره را داخل آب ریخته و به کمک وینچ و تراکتور آن را به ساحل می کشند که مدت زمان هر پره کشی بسته به محل تجمع ماهیان بین 5 الی 10 ساعت متغیر می باشد و عمده صید این صیادان را گونه های سفید، کفال و کپور تشکیل می دهد.

وی بازنشستگی پیش از موعد، امکان استفاده از دفتر چه بیمه در شش ماه تعطیلی فصل صید، تهیه ادوات صید به قیمت مناسب توسط اتحادیه را از جمله خواسته های صیادان گلستان عنوان کرد.

 معاون صید و صیادی با اشاره به برنامه های شیلات گلستان در زمینه صید و صیادی در سال جاری گفت: اداره کل شیلات با برنامه ریزی دقیق و با حداکثر توان کارشناسی و مدیریت مسئولانه از طریق برگزاری دوره های آموزشی ترویجی، گردهمایی های هیات مدیره شرکت تعاونی پره، جذب و آموزش آمارگیران صید، نظارت و سرکشی از صید صیادان تعاونی پره، و نظارت بر رعایت استاندارد های صید و صیادی و انجام پروژه مرتبط در صدد است ضمن حفظ ذخایر با ارزش ماهیان استخوانی دریای خزر جهت برداشت پایدار، زمینه اقتصادی کردن فعالیت های صیادان شرکت های تعاونی را فراهم آورد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم مهر 1387ساعت 13:2  توسط روابط عمومی شیلات گلستان  | 

انتصاب در شیلات گلستان

 

انتصاب در شیلات گلستان

 

به گزارش روابط عمومی شیلات گلستان طی حکمی از سوی مدیر کل شیلات گلستان علیجان فخر الدین رئیس گروه بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان با حفظ سمت به عنوان سر پرست اداره هماهنگی و امور شهرستان ها این اداره کل منصوب گردید.

علیجان فخرالدیندر این حکم که به امضاء مدیر کل شیلات رسیده آمده است: با توجه به شایستگی ها وسوابق ارزنده جنابعالی به موجب این حکم با حفظ پست سازمانی به عنوان سرپرست اداره هماهنگی و امور شهرستان ها منصوب می شوید که امیداست با همکاری وهماهنگی لازم بین معاونین تخصصی، مراکز و ادارات تابعه موجب ساماندهی، افزایش بهره وری، توسعه و ترویج صنعت آبزی پروری و همچنین حفاظت و بهره برداری مسو لانه از منابع آبزیان در پیشبرد اهداف و برنامه های سازمانی موفق و موید باشید.

دکتر رستمی پس از صدور حکم در سخنانی کوتاه گفت: انتظار می رود با جلب افراد صاحبنظر و متخصص و برنامه های نو در کنار بهره گیری از ظرفیت های موجود استان در جهت اعتلای هر چه بیشتر و توسعه روز افزون شیلات گلستان قدم بردارید.

در پایان مدیر کل شیلات گلستان افزود: امیدوارم با اتکال به خداوند متعال در جهت تحقق اهداف و برنامه های سازمان، خدمت به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی همه جانبه شیلات گلستان حضوری فعال و همه جانبه داشته باشید عزت، توفیق و سربلندی جنابعالی را در انجام ماموریت های محوله از خداوند منان مسئلت می نمایم.

ضمناقابل ذکر است که علیجان فخر الدین دارای مدرک کارشناسی شیلات گرایش تکثیر و پرورش آبزیان بوده که از مرکز آموزش عالی علمی کاربردی شیلاتی میرزا کوچک خان وابسته به موسسه تحقیقات شیلات ایران فارغ التحصیل گردیده و قبل از این به عنوان مدیر شیلات بندر ترکمن، رئیس مرکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری شهید مرجانی و همچنین رئیس ایستگاه آموزش و ترویج و میگوی گمیشان بوده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1387ساعت 12:11  توسط روابط عمومی شیلات گلستان  | 

ساماندهی عوامل توزیع سبب افزایش آبزی مصرفی در جامعه می شود

مدیر کل شیلات گلستان خبر داد

ساماندهی عوامل توزیع سبب افزایش آبزی مصرفی در جامعه می شود

مدیر کل شیلات گلستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل گفت: افزایش سطح مصرف سرانه انواع محصولات شیلاتی ارتباط مستقیم با ساماندهی عوامل توزیع دارد.

به گزارش روابط عمومی شیلات گلستان دکتر رستمی افزود: چنانچه سیستم توزیع وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد به هر دو طیف مصرف کننده و تولید کننده آسیب می رساند و عرضه بهداشتی و صحیح آبزیان نقش اساسی در تغییر و بهبود الگوی مصرف جامعه و رویکرد عمومی به استفاده از محصولات آبزیان دارد.

بازار فروش ماهیمدیر کل شیلات گلستان به نقش مفید و ارزنده ماهی در سلامت انسان اشاره کرد و افزود: مصرف ماهی می تواد نیاز انسان به انواع پروتئین، ویتامین و مواد معدنی شامل آهن، منیزیم ، روی و پتاسیم را بر طرف سازد.

وی با بیان اینکه آبزیان به دلیل داشتن اسید های غیر اشباع در عملکرد سیستم قلبی وعروقی تاثیر بسزائی دارندگفت: ضریب هضم و جذب این فراورده بالای 95 درصد است و به همین خاطر توصیه می شود که شهروندان جهت حفظ و ارتقای سطح سلامت خود ازمصرف آبزیان غافل نشوند.

وی تصریح کرد: چنانچه ادارات، کارخانه ها، دانشگاه ها، سربازخانه ها و غیره مصف آبزیان رادر برنامه غذایی خود قرار دهند به طور مستقیم به سرانه مصرف و به طور غیر مستقیم در عادت و فرهنگ سازی مصرف این محصولات تاثیر دارد.

در ادامه رئیس گروه بهبود کیفیت، فراوری و توسعه بازار آبزیان بیان کرد: در راستای پیگیری برنامه ایجاد امنیت غذایی و قرار دادن سهم سرانه مصرف آبزیان در سبد خانوار به همراه ترویج افزایش آبزی مصرفی در بین اقشار جامعه از طرف مدیر کل شیلات گلستان نامه ای به فرمانداران شهرستان های تابعه استان گلستان ارسال گردید.

علیجان فخر الدین ابراز کرد: جلسه های متعددی در شهرستان های گنبد، بندر ترکمن، بندر گز، آزادشهر، رامیان وعلی آباد تشکیل گردید که در این جلسات مصوباتی در خصوص ترویج ، بالا بردن سطح آگاهی مردم در مصرف آبزیان و همچنین بالا بردن افزایش سرانه آبزیان تصویب گردید.

وی در خصوص ساماندهی بازار ماهی فروشان در شهرستان های استان گلستان گفت: به منظور عرضه بهداشتی و زنده ماهی، هویت بخشیدن به فعالیت های ماهی فروشان از لحاظ مکانی، تسهیل در عرضه

محصولات دریایی به مردم از طریق ایجاد امکانات و تاسیسات نگهداری ماهی با کیفیت بالا و تازه و در نهایت تشویق جامعه به مصرف آبزیان ایجاد بازار ماهی از برنامه های مهم شیلات گلستان است که در جلسه مسئولین در گنبد، بندر ترکمن، بندر گز، آزاد شهر و رامیان احداث آن به تصویب رسیده و به تدریج در بقیه شهر های استان این گونه بازار هاساخته خواهد شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم مهر 1387ساعت 10:3  توسط روابط عمومی شیلات گلستان  |